BRITA zdrowsza planeta fale na oceanie

Zdrowsza planeta

Wybierz filtrowanie zamiast wyrzucania

historia firmy BRITA szklanka wody

Woda pokrywa 70 procent powierzchni Ziemi i jest domem dla wielu roślin oraz zwierząt niezbędnych do życia człowieka. Morza i oceany są także zjawiskowo piękne. Niestety, od wielu lat unoszą się na nich góry śmieci, w tym ogromne ilości plastikowych butelek. Możemy to zmienić dzięki filtrom do wody BRITA, które sprzyjają ochronie przyrody.

Dywany plastikowych butelek, torebek, zapalniczek i innych przedmiotów zalegają na wodach, powodując ich zanieczyszczenie.

Plastikowa butelka może rozkładać się nawet 400 lat

Istotnym problemem jest fakt, że plastikowe butelki mogą rozkładać się nawet 400 lat. W pierwszej kolejności większe elementy rozkładają się na mniejsze cząsteczki. Następnie przyklejają się do Twoich stóp, kiedy spacerujesz po plaży, choć wcale tego nie widzisz. Plastikowe śmieci tworzą śmiertelną pułapkę dla wielorybów, delfinów i innych mieszkańców oceanów. Koralowce niszczone są przez pływające odpady, a ryby, biorąc je za pożywienie, połykają je. W ten sposób mikrocząsteczki tworzyw sztucznych trafiają do naszego łańcucha pokarmowego. A fakt pozostaje faktem: plastik to ostatnia rzecz, jaką chcielibyśmy zobaczyć w zupie.

Ponadto, kiedy plastikowe śmieci wyrzucane są na plaże, zagrażają mieszkańcom turystycznych miejscowości, pozbawiając ich możliwości zarobkowania. Cierpią także rolnicy uprawiający pola na obszarach przybrzeżnych, zakłady odsalania wody morskiej oraz elektrownie wodne.

Bezmyślne używanie tworzyw sztucznych i nieodpowiedzialne gospodarowanie plastikowymi odpadami fatalnie odbija się na wodach oceanicznych świata. Jako konsumenci, możemy aktywnie włączyć się w ochronę naszej planety poprzez ograniczenie plastikowych śmieci. Nawet tych najmniejszych!

BRITA zdrowsza planeta fill&go Vital kobieta park

Firma BRITA praktykuje recykling od czasu, kiedy nie był on nawet jeszcze w modzie. Chcemy po prostu uczciwie traktować środowisko naturalne. - Markus Hankammer, dyrektor generalny BRITA Group

Troska o przyrodę z filtrowaną wodą BRITA

Ludzie, który lubią pić wodę, chętnie sięgają po tę w butelkach plastikowych. Są one lżejsze od szklanych i zwykle znacznie tańsze. Kiedy jednak sięgasz po filtrowaną wodę BRITA, oszczędzasz pieniądze i jednocześnie chronisz przyrodę.

W BRITA przykładamy ogromną wagę do wpływu naszych produktów na środowisko. Tak dużą, że postanowiliśmy poddać je testom naukowym. Wyniki badań pokazały, że jeden litr filtrowanej wody BRITA generuje nawet 27 razy mniej dwutlenku węgla niż litr butelkowanej wody. Dlaczego? Ponieważ wkład BRITA MAXTRA może filtrować wiele litrów wody – wody, która w innym wypadku byłaby kupiona w butelce.

Nasze produkty generują mniej odpadów, wykorzystują mniej zasobów naturalnych i ograniczają koszty transportu. Wszystko to przekłada się na mniejszy ślad węglowy, a co za tym idzie, zdrowszą planetę. Tylko w 2017 r. filtrowana woda BRITA zapobiegła emisji 320 000 ton dwutlenku węgla. To tyle, ile rocznie generuje 150 000 samochodów!

Więcej sposobów na ograniczenie plastikowych odpadów

  • Poszukaj materiałów alternatywnych dla tworzyw sztucznych, kiedy kupujesz zabawki, meble lub urządzenia kuchenne.
  • Unikaj plastikowych opakowań: produkty, które są droższe ze względu na inne niż plastikowe opakowanie to dobra inwestycja w kondycję naszej planety.
  • Na ile to możliwe, nie używaj plastikowych toreb. A jeśli nie da się tego uniknąć, wykorzystaj je kilka razy.
  • Sortuj śmieci: wyrzucaj plastikowe śmieci do specjalnie oznakowanych koszy (jeżeli są dostępne w Twojej okolicy).
  • Zamiast folii samoprzylegającej korzystaj z papieru śniadaniowego.
  • Nie kupuj produktów jednorazowego użytku, takich jak zapalniczki czy maszynki do golenia.
  • Naprawiaj uszkodzone rzeczy.
  • Miej także na uwadze to, czym obdarowujesz swoich bliskich.

Dbaj o środowisko razem z BRITA

Oblicz o ile możesz zredukować odpady i emisję CO2!

Ile litrów wody wypijasz dziennie?

1 l

2 l

3 l

4 l

5 l

Jakie ilości odpadów generujesz rocznie

Butelki PET

Wkłady filtrujące MAXTRA+


{{values.kgbottle}}kg

{{values.kgfilter}}kg

Używając wkładów BRITA MAXTRA+ możesz zredukować ilość odpadów o {{values.kgdifference}} kg rocznie.

Podstawa kalkulacji: butelka PET 1,5 L (0,035 kg) i wkład filtrujący MAXTRA+ (0,149 kg) - wartości przybliżone, dane z Listopada 2017

Jakie ilości CO2 generujesz rocznie

Butelki PET

Wkłady filtrujące MAXTRA+


{{values.co2bottle}}kg

{{values.co2filter}}kg

Wkłady BRITA MAXTRA+ pomagają Ci zredukować emisję CO2 o {{values.co2difference}} kg rocznie.

Podstawa kalkulacji: butelka PET 1,5 L (0,035 kg) i wkład filtrujący MAXTRA+ (0,149 kg), wartości przybliżone, dane z listopada 2017

Pomóż promować zrównoważony rozwój…

-{{values.kgdifference * counterAnimation | round}}kg

-{{values.co2difference * counterAnimation | round}}kg

…i chronić środowisko.

Kalkulacja opiera się na porównaniu zbliżonych wielkości konsumpcji, wartości przybliżone, dane z listopada 2017

Recykling: wspólna praca na rzecz lepszej przyszłości

Ponowne wykorzystywanie i recykling zużytych wkładów również pozytywnie wpływa na przyrodę. W istocie, BRITA była pierwszym producentem filtrów do wody, który w 1992 r. wyszedł do klientów z programem recyklingu zużytych wkładów. Sercem całego procesu, który może różnić się w zależności od kraju, jest nasz własny system regeneracji

obejmujący oczyszczalnię ścieków przy fabryce w Taunusstein. To właśnie tutaj, odzyskana żywica jonowymienna jest regenerowana i powtórnie wykorzystywana w nowych wkładach filtracyjnych. Pozwala to oszczędzać zasoby naturalne i zmniejsza ślad węglowy naszych produktów. Firma BRITA traktuje również priorytetowo działania związane z poszukiwaniem sposobów recyklingu lub ponownego wykorzystywania wszystkich pozostałych materiałów, jakie są stosowane we wkładach. W skrócie: recykling wkładów filtracyjnych to szansa na pomoc w ochronie środowiska. 

Ślad węglowy

BRITA zdrowsza planeta Fill Vital kobieta park

Ślad węglowy to wskaźnik wpływu na środowisko naturalne. Wskazuje on ilość emisji dwutlenku węgla generowanego przez jakieś działanie lub produkt w określonym czasie. Koncepcja ta została opracowana w 1994 r. przez Mathisa Wackernagela i Williama Reesa z myślą o zbadaniu skutków zachowań i działalności gospodarczej człowieka dla środowiska naturalnego.