BRITA historia siedziba taunusstein zbliżenie

Historia BRITA: 50 lat sukcesów

Patrząc wstecz na pięć dekad powodzenia.

BRITA historia siedziba taunusstein widok z daleka

BRITA świętuje 50 lat!

BRITA – historia firmy: nowy sposób na wodę

Od 1 lipca 2016 r. do 30 czerwca 2017 r. BRITA świętowała 50-lecie istnienia. Pierwsze produkty BRITA były wytwarzane ręcznie w ogrodzie założyciela firmy, Heinza Hankammera. Z biegiem lat pomysłodawca przekształcił ją w innowacyjnego lidera w dziedzinie optymalizacji jakości wody pitnej. Dzisiaj BRITA prowadzi działalność w 69 krajach na pięciu kontynentach. Teraz, w oparciu o nową szatę graficzną udoskonalonej strony internetowej, BRITA jest gotowa na podbój przyszłości.

2016
BRITA historia salon wystawowy chiny

Rynki azjatyckie

BRITA rusza w kierunku Azji

Wejście na rynek Azji było ogromnym krokiem do przodu. Bo przecież pięć z ośmiu największych rynków filtracji wody na świecie znajduje się właśnie na Wschodzie. Chcemy wykorzystać ten potencjał.

2015 – 2010
BRITA historia wkład MAXTRA

Od BIS do MAXTRA

Era innowacji

W tej dekadzie BRITA świętowała swoje 40. urodziny i wprowadziła na rynek kilka innowacyjnych dzbanków. Kolejną nowością był wkład filtrujący INTENZA do zintegrowanych rozwiązań BRITA (BRITA Integrated Solutions, BIS). Ponadto poszerzyliśmy nasza ofertę o innowacyjny wkład, który montowany jest bezpośrednio do zlewu kuchennego.

2009 - 2000
BRITA historia BRITA heinz i markus hankammer

Nowa generacja

Przekazanie pałeczki

Po 33 latach kierowania firmą jej założyciel, Heinz Hankammer, został przewodniczącym nowo powołanej rady nadzorczej. W 1999 r. Markus Hankammer zostaje dyrektorem generalnym BRITA Group. Wdrażając nowy program recyklingu, BRITA ustanawia nowe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Lata 90.
BRITA historia aqualux filtr do wody

BRITA w nowym świecie

BRITA wyrusza w świat

Na początku lat 80. ubiegłego wieku BRITA rozpoczęła sprzedaż w skali międzynarodowej. Dzięki temu firma położyła fundament pod dalszą ekspansję i jej dzisiejszą pozycję.

Lata 80.
BRITA historia pierwszy filtr do wody

Kluczowy produkt wkracza na scenę

BRITA otwiera drzwi

Na początku lat 70. ubiegłego wieku BRITA wprowadziła na rynek pierwszy dzbanek do filtracji wody domowego użytku. To wydarzenie zapoczątkowało historię kolejnych sukcesów BRITA.

Lata 70.
BRITA historia rodzina pracuje pierwsze filtry

Heinz Hankammer zakłada firmę BRITA

Początki sukcesu

Historia BRITA ma początek w 1966 r., kiedy założyciel firmy, Heinz Hankammer, wpadł na błyskotliwy pomysł optymalizacji wody z sieci wodociągowej w wygodny i prosty sposób. W 1967 r. filtr o nazwie AquaDeMat, którego zadaniem była demineralizacja wody do akumulatorów samochodowych na stacjach benzynowych, po raz pierwszy wszedł do seryjnej produkcji.

1966