Education

Dyspensery do placówek edukacyjnych:

 • Wysokiej jakości filtrowana woda dla uczniów, studentów i pracowników
 • Pewne i bezpieczne źródło wody pitnej
 • Praktyczny i przyjazny dla środowiska

Świeża woda przez cały czas

Picie wystarczającej ilości wody jest zdrowe i sprzyja koncentracji, która jest szczególnie ważna podczas nauki. Praktycznym rozwiązaniem do zaopatrzenia placówek oświatowych w wodę pitną są dyspensery do wody firmy BRITA. Spełniają najwyższe standardy higieny i smaku, pomagają zmniejszyć ilość odpadów i emisję CO2 do 86%. Poniżej dowiesz się co warto wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o wprowadzeniu takiego rozwiązania w Twojej szkołe bądź uczelni.

water dispensers in school

Jakie korzyści oferujemy placówkom edukacyjnym?

 1. Bezpieczeństwo i higiena: Nasza technologia zachowania higieny eliminuje 99,99% bakterii i chroni przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi.
 2. Filtrowana woda, której nigdy nie zabraknie: Nasze dystrybutory wody dla szkół wydajnie dozują nawet 120 litrów zimnej wody na godzinę.
 3. Ekologia: Wyeliminuj jednorazowe plastikowe butelki z wodą i skorzystaj z naszej technologii, która pozwala redukować emisję zanieczyszczeń.
 4. Jakość, niezawodność: Nasze dystrybutory są produkowane z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu możesz liczyć na niezawodny, trwały produkt wysokiej jakości, który Cię nie zawiedzie.
 5. Wynajem lub zakup: Nasz doświadczony zespół pomoże Ci zdecydować, która opcja płatności będzie najodpowiedniejsza i zapewni Ci elastyczność finansową. Dowiedz się więcej na naszej stronie dotyczącej wynajmu lub zakupu dystrybutora wody.

​​​​​​​

Dlaczego dyspensery BRITA są takim dobrym wyborem?

BRITA water dispenser portfolio

Wybór urządzenia

Przy wyborze odpowiedniego modelu dystrybutora wody decydujące są odpowiedzi na  następujące pytania:

 1. Gdzie powinien stać dyspenser do wody?
 2. Ile osób będzie korzystać z urządzenia?

Dzięki szerokiej gamie dystrybutorów do wody BRITA oferuje modele dostosowane do każdej potrzeby. Nasi eksperci chętnie doradzą Ci po jakie rozwiązanie sięgnąć -  bezpłatnie i bez zobowiązań.

> Wszystkie dystrybutory wody BRITA

HygienePlus

Bezpieczeństwo i higiena

Szczególnie w szkołach istnieje duże zapotrzebowanie na wodę. Tu z pomocą przychodzą dyspensery do wody. Oprócz solidności i jakości urządzeń liczy się ich niezawodna higiena.

Dzięki trzem wysoce skutecznym elementom BRITA HygienePlus jest niezawodnym rozwiązaniem, które spełnia najwyższe standardy higieniczne. Jego skuteczność została potwierdzona przez niezależne instytuty i od dawna jest z powodzeniem stosowana w wielu szpitalach.

Smak wody

Smak

W przypadku dyspenserów do wody smak jest jednym z podstawowych wymogów stawianych przez użytkowników dystrybutorów. W naszym własnym labolatorium sensorycznym badamy wszystkie niuanse smakowe i wykorzystujemy innowacyjną technologię filtrów, aby zapewnić najlepszy smak wody.

Dystrybutory wody BRITA, oferujące 4 rodzaje wody do wyboru, zapewniają wszystkim użytkownikom bezpośredni dostęp do ulubionej wody.

BRITA HygienePlus

Higiena to podstawa

Woda pochodząca z wodociągów miejskich jest bardzo dobrze kontrolowanym produktem spożywczym, a sama jakość wody wychodzącej z wodociągów jest wysoka. Jednak na jej jakość znaczący wpływ ma sieć przesyłowa wody. Co więcej kran szkolny jest używany przez wiele osób w wyniku czego na końcówce kranu mogą pojawić się różnego rodzaju zanieczyszczenia, w tym bakterie i wirusy. Tu z pomocą mogą przyjść dyspensery do wody BRITA.

BRITA zapewnia higienę dyspensera dzięki rozwiązaniu BRITA HygienePlus opracowanemu z myślą o wysokich wymaganiach sanitarnych. To składa się z trzech innowacyjnych komponentów:

 1. Filtr wstępny BRITA Clarity Protect za pomocą włókniny filtracyjnej, węgla aktywnego i membrany mikrofiltracyjnej usuwa większe cząstki zanieczyszczeń, substancje wpływające negatywnie na smak wody oraz bakterie i cysty.
 2. Filtr higieniczny BRITA Clarity Safe X3 z cienką dwuwarstwową membraną eliminuje 99,9999% wszystkich bakterii i 99,95% cyst.
 3. BRITA ThermalGateTM  działa jak termiczna bariera przed drobnoustrojami, chroniąca przed zanieczyszczeniem wstecznym.

Aby poznać szczegóły obejrzyj video.

Jak działa BRITA HygienePlus

Higienicznie czysta woda – dyspenser do wody z rozwiązaniem HygienePlus gwarantuje doskonale przefiltrowaną wodę.

Video BRITA HygienePlus
Co jest równie ważne w zaopatrzeniu w wodę pitną w placówkach edukacyjnych?
water dispenser school

Wybór modelu

W zasadzie do instalacji dystrybutora do wody wymagane jest tylko podłączenie do instalacji wodnej i źródła prądu. W ramach bezpłatnej i niewiążącej konsultacji specjaliści z firmy BRITA przygotują wspólnie z Państwem analizę potrzeb:

 • Dobór modelu w zależności od liczby użytkowników, zwyczajów związanych z piciem wody i warunków przestrzennych.
 • BRITA oferuje szeroki wybór dyspenserów do wody o różnej konstrukcji i wydajności. Na przykład stabilne urządzenia wolnostojące do instalacji na korytarzu szkolnym, wysokowydajne systemy wody do stołówki lub bardziej eleganckie i wielofunkcyjne rozwiązania do zabudowy, w tym z wodą gorącą do pokoju nauczycielskiego.
 • Aby dyspenser do wody został zaakceptowany przez uczniów, ważne jest, aby woda dobrze smakowała i odpowiadała preferencjom użytkowników. Zapewnia to filtracja BRITA oraz duży wybór rodzajów wody.
kids school

Zdrowe nawyki żywieniowe z dyspenserami do wody

Szczególnie dzieci i młodzież powinna regularnie pić, ponieważ odpowiednia podaż płynów odgrywa ważną rolę w wielu procesach zachodzących w organizmie oraz sprzyja koncentracji i zdolności do nauki.

Organizacje zajmujące się promowaniem zdrowego żywienia zalecają dzienne spożycie 50 ml wody na kg masy ciała dla dzieci w wieku od 10-13 lat. Preferowanym napojem jest woda. Nie zawiera kalorii, nie powoduje próchnicy zębów, a dzieci rzadziej mają nadwagę.

Dyspensery do wody w szkole umożliwiają bezpośredni dostęp do świeżej i smacznej wody pitnej. Dzieci w wieku szkolnym mogą od razu nalać sobie ulubioną wodę do własnego bidonu i dzięki temu nie muszą przynosić butelek z wodą z domu.

Recykling

Ochrona środowiska - z dyspenserami do wody

Dbałość o środowisko naturalne staje się coraz ważniejsze również dla najmłodszych mieszkańców Ziemi. Znakomicie pokazał to ruch „Piątki dla przyszłości”. W coraz większej ilości firm, samorządów, ale również w szkołach i na uczelniach pojawiają się tematy związane z ochroną klimatu i inicjatywy chroniące środowisko w tym zapobiegające powstawaniu różnego rodzaju odpadów. Tym ważniejsze jest, aby w samych szkołach wdrażane były odpowiednie działania.

Dyspensery do wody to dobra opcja, która nie tylko kształtuje nawyki związane z piciem wody i wspierająca zdrowie uczniów i studentów, ale która w wymierny sposób przyczynia się do zmniejszania ilości odpadów i emisji CO2 do 86%.

Zastosowanie dystrybutorów wody eliminuje odpady z tworzyw sztucznych z butelek PET. Jeśli 1000 uczniów wypija 1 litr wody dziennie przez około 200 dni szkolnych w roku, odpowiada to 200 000 litrom wody rocznie lub 400 000 butelkom wody (0,5 l)

Środowisko jest również ważne dla samej firmy BRITA. Wiemy, że skuteczna edukacja ekologiczna rozpoczyna się bardzo wcześnie. Dlatego w ramach projektu „Filtrujemy dla Bałtyku” wspieramy nie tylko Helskie Fokarium i Bałtyckie plaże, ale również dzięki atrakcyjnym materiałom i konkursom wspieramy aktywnie edukację ekologiczną w szkołach.

> Więcej na temat zrównoważonego rozwoju

Referencje od naszych klientów

Julian Stey, Dyrektor szkoły Erich-Kästner-Schule

Logo_EKS_880x880

Dzięki dyspenserom do wody możemy w każdej chwili zapewnić naszym uczniom rozwiązanie gaszące pragnienie, będące zdrową alternatywą dla soków i słodkich napojów. W ten sposób mogą pić lokalną, wysokiej jakości wodę pitną. Zmniejsza się również zużycie butelek z jednorazowego plastiku.

Poproś o bezpłatną wycenę

* Pola obowiązkowe
Sprawdź wprowadzone informacje
Sprawdź wprowadzone informacje
Sprawdź wprowadzone informacje
Sprawdź wprowadzone informacje
Sprawdź wprowadzone informacje
Sprawdź wprowadzone informacje
Pozostało znaków:
Nie można używać symboli < > @ % * # | _ [ ] ~ { } ( ) ani kombinacji „www.” oraz „://”.

Więcej informacji na temat ochrony danych.

Wpisz znaki widoczne na poniższym obrazku i kliknij opcję Prześlij.

Sprawdź wprowadzone informacje