BRITA Hygiene Plus

Higienicznie czysta woda

Dyspensery zapewniające bezpieczną wodę, na której możesz polegać

Potwierdzona higiena i czystość – zapewniająca doskonałą, świeżą, filtrowaną wodę.

Produkowane w Europie dyspensery do wody BRITA od ponad 20 lat są wykorzystywane w obiektach o najwyższych standardach higieny, np. w szpitalach i innych placówkach ochrony zdrowia. HygienePlus jest przetestowanym i sprawdzonym rozwiązaniem  spełniającym najbardziej surowe standardy z obszaru higieny i bezpieczeństwa mikrobiologicznego zdefiniowane w ramach niemieckiego rozporządzenia TrinkwV określającego standardy wody pitnej. Bezpieczeństwo i higiena systemów BRITA została również potwierdzona przez niezależne instytuty.

Higiena w placówkach ochrony zdrowia

Wyznaczamy standardy branży w zakresie standardów higienicznych dla dyspenserów do wody.

Na rozwiązanie HygienePlus składają się trzy zabezpieczenia – których działanie dodatkowo śledzone jest za pośrednictem inteligentnego cyfrowego monitoringu. Wysoka wydajność filtracji ogranicza potencjalnie szkodliwe dla zdrowia bakterie, cysty, mikroplastiki, farmaceutyki, Legionellę i bakreie E. coli. ThermalGate™ chroni również wylot baterii przed powtórnym zanieczyszczeniami bakteriologicznym z zewnątrz.

Nasz pionierski system dozujący higienicznie nieskazitelną i świeżą, przefiltrowaną wodę został zaprojektowany w oparciu o ponad dwudziestoletnie doświadczenie w jednych z najbardziej wymagającym z punktu widzenia wymogów higienicznych  sektorze opieki zdrowotnej. HygienePlus zostało poddane wielu testom w  instytutach zajmujących się certyfikacją i higieną, w tym w Niemieckim Centrum Medycznym Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji, które potwierdziło bezpieczeństwo mikrobiologiczne naszego rozwiązania zgodne z rygorystycznymi normami DVGW.

Hygiene Plus

BRITA HygienePlus: Sprawdzona trzystrefowa ochrona – z cyfrowym monitoringiem.

HygienePlus składa się z dwóch unikalnych rozwiązań filtracyjnych BRITA: jedno na wlocie, a drugie na wylocie wody. Trzeci stopień ochrony to zabezpieczenie termiczne przed zanieczyszczeniami z zewnątrz.

  1. CLARITY Protect: Filtr wstępny z membraną z węglem aktywnym i włóknami kapilarnymi do usuwania większych cząsteczek zanieczyszczeń mechanicznych, redukcji substancji pogarszających smak i zapach, oraz do redukcji farmaceutyków, zanieczyszczeń organicznych i metali, takich jak ołów i inne. Membrana kapilarna odfiltrowuje 99,999% bakterii (w tym E. coli i Legionelli) oraz 99,95% cyst.
  2. CLARITY Safe X3: Dwuwarstwowy filtr membranowy odfiltrowuje mikroplastiki, 99,99999% bakterii (w tym Pseudomonas aeruginosa) i 99,95% cyst.
  3. ThermalGateTM: To automatycznie zabezpieczenie, które regularnie podgrzewa kran w celu ochrony przed zanieczyszczeniem z zewnątrz. Kran typowego dystrybutora do wody jest odsłonięty: na przykład kichnięcie lub dotknięcie dłonią może doprowadzić do przedostania się do jego wnętrza zarazków.. Bez solidnej ochrony mikroorganizmy znajdujące się na kranie mogą zanieczyścić dyspenser.

Dyspenser do wody z HygienePlus

Higienicznie czysta woda – dyspenser do wody z rozwiązaniem HygienePlus gwarantuje doskonale przefiltrowaną wodę.

Brita Video Placeholder

Kompleksowa higiena, doskonała filtracja i wyjątkowa czystość.

Rozwiązanie 360 stopni zapewniające poczucie bezpieczeństwa na każdym etapie. Podczas konsultacji, zakupu, obsługi i wsparcia posprzedażowego. Oferujemy Ci satysfakcję wynikającą z użytkowania rozwiązań przyjaznych środowisku co zostało potwierdzone i wyrażone liczbowo oraz trwałą rentowność. Ale co najważniejsze – dajemy Ci poczucie podjęcia właściwej decyzji dla Twojej firmy, dla środowiska i świata.

Higiena w miejscu produkcji

Higiena w miejscu produkcji

Dyspenser do wody BRITA rozpoczyna swoje życie w zakładzie produkcyjnym posiadającym włoski certyfikat higieniczny. Montaż odbywa się wyłącznie w rękawiczkach, tak aby uniknąć jakichkolwiek zanieczyszczeń.  Dodatkowo przeprowadzane są losowe testy kluczowych komponentów danej partii produkcyjnej i regularne szkolenia personelu w zakresie higieny. Dystrybutory są w 100% sprawdzane mikrobiologicznie, a po pozytywnym przejściu testów i finalnym zatwierdzeniu wszystkie powierzchnie, każdego dyspensera, są czyszczone i dezynfekowane. Dopiero wtedy system jest gotowy do dostawy.

Higiena w miejscu instalacji

Higiena u klienta.

Nasi technicy serwisowi przestrzegają ścisłych procedur bezpieczeństwa podczas obsługi i instalacji dyspensera do wody. System jest czyszczony chemicznie wewnątrz i na zewnątrz podczas montażu. Regularne czyszczenie chemiczne dyspensera przez serwisantów BRITA w ramach harmonogramu konserwacji zapewnia bezproblemową obsługę i jakość działania.

Środki czystości BRITA

Regularne czyszczenie w miejscu montażu.

Regularne czyszczenie zewnętrznych powierzchni dystrybutora wody jest nieodzowną częścią procedury zachowania higieny. Aby zapobiec zanieczyszczeniu dyspensera do wody, BRITA zapewnia operatorom systemu szczegółowe informacje na temat czyszczenia poszczególnych elementów, a także odpowiednie środki czystości, które należy używać.

BRITA Thermal Gate

Funkcje higieniczne

ThermalGateTM chroni przed zanieczyszczeniami z zewnątrz i działa w sposób ciągły, zapewniając ochronę nie tylko w godzinach szczytu, ale także w okresach bezczynności systemu, takich jak noc lub weekendy. Nie jest wymagana manualna ingerencja ani dodatkowa chemia czyszcząca.

Nasze specjalne rozwiązanie BRITA HygienePlus obejmuje trzy zabezpieczenia – z dodatkowym środkiem bezpieczeństwa w postaci inteligentnego monitoringu cyfrowego. To pionierskie w branży rozwiązanie, zapewnia wyjątkowy poziom ochrony, nawet w najbardziej wymagających warunkach, w których higiena jest najważniejsza.

Materiały do pobrania

BRITA - HygienePlus (PDF, 1,889 MB)

Wykonaj pierwszy krok w kierunku higienicznego, przyjaznego środowisku systemowi nawodnienia klasy premium.

* Pola obowiązkowe
Sprawdź wprowadzone informacje
Sprawdź wprowadzone informacje
Sprawdź wprowadzone informacje
Sprawdź wprowadzone informacje
Sprawdź wprowadzone informacje
Sprawdź wprowadzone informacje
Pozostało znaków:
Nie można używać symboli < > @ % * # | _ [ ] ~ { } ( ) ani kombinacji „www.” oraz „://”.

Więcej informacji na temat ochrony danych.

Wpisz znaki widoczne na poniższym obrazku i kliknij opcję Prześlij.

Sprawdź wprowadzone informacje