Pytania i odpowiedzi dotyczące filtrów i wkładów BRITA

Ogólne

Wszystkie wkłady filtracyjne BRITA zapewniają wysoką wydajność filtrowania wody, jednocześnie skutecznie ograniczając ilość zanieczyszczeń typowych dla wody kranowej, które negatywnie wpływających na jej smak i zapach, takich jak chlor. Dodatkowo instalacja, aktywacja i przechowywanie wkładów filtracyjnych BRITA są bardzo proste.

Wkłady BRITA MAXTRA+:

Wkłady BRITA MAXTRA+ Pure Performance oraz Hard Water Expert zapewniają od 100 do 150 litrów świeżej, filtrowanej wody przez okres do czterech tygodni.  

Wkład MAXTRA+ Pure Performance zmniejsza ilość substancji, które mogą wpływać negatywnie na smak i zapach wody, takich jak chlor, związki chloru, zanieczyszczenia organiczne takie jak pestycydy, herbicydy i wybrane farmaceutyki – o ile występują w wodzie.  Wkład w mniejszym stopniu redukuje twardość wody – jest przeznaczony do wody miękkiej i średnio twardej.

Wkład MAXTRA+ Hard Water Expert zmniejsza ilość typowych substancji wpływających negatywnie na smak i zapach wody takich jak chlor i pochodne chloru. Dodatkowo skutecznie redukuje twardość wody (kamień) – wkład przeznaczony do wody twardej i bardzo twardej.

BRITA MicroDisc:

Kompaktowe i wydajne wkłady BRITA MicroDisc filtrują do 150 litrów wody (karafka) oraz do 60 litrów wody (butelki) przez okres do czterech tygodni. Innowacyjna technologia zatrzymuje niepożądane substancje, które negatywnie wpływają na smak wody (np. chlor), jednocześnie pozostawiając w filtrowanej wodzie minerały, takie jak wapń czy magnez.

Tak. Elementy składowe wszystkich wkładów BRITA posiadają atest dopuszczający je do kontaktu z żywnością i są całkowicie bezpieczne, nawet po przypadkowym połknięciu mieszanki filtrującej.

Nie. Wkłady BRITA nie mają na celu usuwania z wody fluoru. Pewne ilości fluoru występują naturalnie w wodzie z kranu, a niektóre zakłady wodociągów dodają go do niej. Wątpliwości dotyczące ewentualnej obecności fluoru w Państwa wodzie należy kierować do lokalnego zakładu wodociągów.

Jeśli są prawidłowo przechowywane, wszystkie oryginalne wkłady BRITA można trzymać przez wiele lat. Odpowiednie przechowywanie oznacza temperaturę pomieszczenia od 1°C do 50°C i brak narażenia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub innych źródeł ciepła. Wkład należy także przechowywać w oryginalnym opakowaniu.

Najlepiej przechowuj  filtrowaną wodę BRITA  w chłodnym miejscu, np. w lodówce. Przede wszystkim nie powinna znajdować się w pobliżu źródeł ciepła, np. kuchenki. Ponadto chroń produkty BRITA przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i spożyj wodę z dzbanka w ciągu jednego dnia.

W zależności od posiadanego systemu filtracji BRITA, wskaźnik BRITA METER, BRITA MEMO lub BRITA Smart Light monitoruje wydajność Państwa filtra. Więcej informacji można znaleźć w instrukcji obsługi.

Podczas procesu filtrowania może nastąpić nieznaczny wzrost zawartości potasu. Jednak jeden litr filtrowanej wody BRITA zawiera mniej potasu niż na przykład jabłko. W przypadku choroby nerek lub stosowania diety ograniczającej spożycie potasu z innych względów zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed użyciem filtra do wody.

Nie. Filtry do wody BRITA zawierające wymiennik jonowy i węgiel aktywny zmniejszają ilość substancji, które mogą negatywnie wpływać na smak i wygląd wody z kranu. Proces ten powoduje tylko częściową demineralizację wody. Woda destylowana jest z kolei całkowicie zdemineralizowana. Dlatego też filtrowana woda nie nadaje się do zastosowań wymagających wody destylowanej, np. w akumulatorach samochodowych.

Istnieją dwie kategorie twardości wody: twardość stała i twardość tymczasowa. Twardość stała nie wpływa na smak wody, ani działanie urządzeń kuchennych. Twardość tymczasowa wpływa na smak dań i napojów przygotowywanych na bazie gorącej wody. Ponadto powoduje ona osadzanie się kamienia w urządzeniach podgrzewających wodę, np. czajnikach, żelazkach parowych, ekspresach do kawy czy zmywarkach.

Zmniejszając twardość tymczasową wody, wkłady filtracyjne BRITA redukują ilość kamienia i substancji, które negatywnie wpływają na smak wody. Dzięki temu mamy do dyspozycji wodę o doskonałym smaku do przygotowywania gorących posiłków i dań na bazie wody, a także mniej kamienia w urządzeniach kuchennych.

Wkłady BRITA MAXTRA+ i filtry BRITA MicroDisc montuje się szybko i łatwo.

Wkład BRITA MAXTRA+:

Napełnij dzbanek lub miskę wodą. Zanurz wkład BRITA MAXTRA+ w zimnej wodzie i delikatnie potrząśnij nim, aby usunąć z jego wnętrza pęcherzyki powietrza. Włóż wkład do lejka dzbanka i dwukrotnie przelej wodę przez filtr. Po wylaniu dwóch pierwszych litrów wody filtr BRITA jest gotowy do użytku.

BRITA MicroDisc:

Przed pierwszym użyciem filtra MicroDisc umieść go pod bieżącą wodą i lekko potrzyj palcami obie strony dysku przez około 30 sekund. To pozwoli skutecznie usunąć pył węglowy, który może występować na powierzchni dysku.

Po zużyciu wkład BRITA przestaje filtrować wodę. Jednakże wcześniej zatrzymane zanieczyszczenia nie przedostaną się do wody filtrowanej.

1. Zeskanuj kod QR z opakowania za pomocą smartfona (Android: wymagana aplikacja do skanowania kodów QR / iPhone: zintegrowana z aparatem)

2. Otworzy się kalendarz wraz z wpisem dotyczącym wymiany filtra co 4 tygodnie. Zapisz przypomnienie dotyczące filtra BRITA w kalendarzu. Teraz co 4 tygodnie będziesz otrzymywać przypomnienia o wymianie filtra.

Korzyści

Filtrowana woda BRITA jest lepsza do stosowania w żelazkach parowych niż woda z kranu, ponieważ pozwala zmniejszyć osadzanie się kamienia. Jednak w przypadku żelazek parowych na bazie aluminium zaleca się stosowanie wody całkowicie zdemineralizowanej w celu uzyskania najlepszych efektów. Filtrowana woda jest idealna do żelazek na bazie stali chromowanej. Jeśli nie masz pewności co do budowy swojego żelazka, zapoznaj się z instrukcją obsługi lub skontaktuj się z jego producentem.

Produkty BRITA pozwalają zmniejszyć ilość odpadów z tworzyw sztucznych oraz mają znacznie mniejszy ślad węglowy niż woda butelkowana. Jako firma chcemy wnieść swój wkład poprzez redukcję wpływu naszej działalności na środowisko do minimum, nieustannie się rozwijając.

Jakość wody z sieci wodociągowej podlega ścisłej regulacji prawnej i jest stale monitorowana. Jednakże, woda może zawierać substancje, które pogarszają jej smak, wygląd lub walory użytkowe. Dzbanek z filtrem BRITA może poprawić jakość wody z sieci wodociągowej poprzez obniżenie:

  • twardości węglanowej / osadzania kamienia (jonów wapnia i magnezu)
  • zawartości wolnego i związanego chloru
  • zawartości ołowiu i miedzi

Filtrowana woda BRITA jest najlepszą bazą dla aromatycznych napojów gorących dla całej rodziny, takich jak kawa czy herbata. Idealnie sprawdza się przy gotowaniu oraz chroni urządzenia domowe przed osadzaniem się kamienia.

Te zalety odnoszą się do filtrów dzbankowych BRITA zawierających wymiennik jonowy i węgiel aktywny, takich jak wkłady filtrujące MAXTRA+. Innym rozwiązaniem jest filtr do wody MicroDisc wykonany z węgla aktywnego, który poprawia smak zimnej wody. MicroDisc pasuje do karafki filtrującej oraz butelek z filtrem.

BRITA MAXTRA+

A) użyłeś nieoryginalnego wkładu BRITA MAXTRA

B) wkład MAXTRA nie został dokładnie włożony do dzbanka filtrującego. Dociśnij wkład mocniej, w dół lejka i spróbuj ponownie. 

Nie, dzbanek nie jest zepsuty! Hałas jest wydawany przez zawór w lejku, który potrzebuje miejsca, by się poruszać. Nie ma powodów do obaw. Pozwala to zapewnić, że cała woda z kranu jest dokładnie przefiltrowana przez filtr BRITA. Zmodyfikowaliśmy lejek, który teraz zapewnia idealne dopasowanie wkładów filtrujących BRITA. Teraz masz pewność, że cała woda jest niezawodnie przefiltrowana przez wkład MAXTRA+. 

Dotychczasowy uniwersalny wkład MAXTRA+ został zmodyfikowany w oparciu o najnowsze badania rynku, które pokazały różne zwyczaje w konsumpcji wody filtrowanej. Efektem tej modyfikacji jest zastąpienie jednego wkładu dwoma nowymi wkładami – które lepiej odpowiadają na indywidulane potrzeby naszych klientów. Zmiany mieszanki filtrującej znajdującej się wewnątrz wkładu pozwoliły na uzyskanie lepszych efektów filtracji wybranych zanieczyszczeń.

Wkład MAXTRA+ Pure Performance  został zaprojektowany z myślą o osobach pijących dużo wody – szczególnie na zimno. Mieszanka filtrująca Pure Performance została wzbogacona o większą ilość węgla aktywnego. Dzięki temu zapewniamy redukcję nie tylko typowych zanieczyszczeń występujących w wodzie kranowej jak chlor, ale również takich jak pestycydy, herbicydy oraz wybrane farmaceutyki. Nowy wkład Pure Performance pozwala zachować w wodzie więcej minerałów. Rekomendowany do wody miękkiej i średnio-twardej.

Wkład MAXTRA+ Hard Water Expert rekomendowany jest dla osób, których głównym problemem jest woda twarda. Filtr redukuje oczywiście zanieczyszczenia typowe dla wody wodociągowej wpływające na smak, zapach i przejrzystość wody. Zwiększona zawartość wymiennika jonowego skutecznie redukuje osadzanie się kamienia w czajniku i ekspresie do kawy. Polecany  do wody bardzo twardej.

Jeśli ma Pan/i twarda wodę rekomendujemy stosowanie filtra MAXTRA+ Hard Water Expert. Filtr ten o 50% skuteczniej redukuje twardość niż filtr MAXTRA+ Pure Performance.

Wkład pozwala przygotowywać smaczne zimne i gorące napoje. Polecany jest szczególnie do wody miękkiej i średnio-twardej.

Dwa nowe wkłady: MAXTRA+ Pure Performance oraz MAXTRA+ Hard Water Expert koncentrują się specyficznych problemach związanych z wodą kranową, dzięki czemu  precyzyjniej odpowiadają na potrzeby konsumentów. Wraz z ich wprowadzeniem wkład MAXTRA+ Universal został wycofany z rynku.

To tylko węgiel aktywny z filtra BRITA. Zgranulowany węgiel aktywny jest wykonany z łupin orzechów kokosowych. Podobnie jak w przypadku wszelkich naturalnych produktów łupiny orzechów kokosowych mogą wykazywać naturalne różnice w jakości produktów. Może to czasem prowadzić do ścierania cząstek węgla i przenikania ich do filtrowanej wody. Przygotowanie wkładu do użytku zgodnie ze wskazówkami w instrukcji pomoże wyeliminować pył węglowy.

Aby zapewniać wysokiej jakości filtrowaną wodę BRITA wkład filtracyjny należy wymieniać w regularnych odstępach czasu.

Czas użytkowania wkładu zależy od jakości wody na danym obszarze oraz  rodzaju filtra. W zależności od rodzaju używanego wkładu należy go wymienić po 100 (MAXTRA+ Pure Performance) lub 150 litrach wody (MAXTRA+ Hard Water Expert).

W celu zachowania optymalnej filtracji wkład filtrujący należy wymieniać co najmniej raz na cztery tygodnie.

Mieszanka filtrująca wkładów MAXTRA+ zawiera węgiel aktywny i żywicę jonowymienną. W zależności od typu filtra proporcje i ilości tych dwóch składników różnią się. Węgiel aktywny zmniejsza ilość substancji, które mogą wpływać negatywnie na smak i zapach wody, takich jak chlor, związki chloru, zanieczyszczenia organiczne takie jak pestycydy, herbicydy i wybrane farmaceutyki – o ile występują w wodzie kranowej. Żywica jonowymienna zmniejsza twardość węglanową wody (kamień) i zawartość metali, takich jak miedź i ołów, które mogą być obecne w skutek korodowania rur w instalacji wodociągowej.

Nasi inżynierowie dążą do opracowania najlepszych możliwych rozwiązań stale podnosząc jakość naszych produktów. Dlatego opracowali system PerfectFit, który zapewnia idealne dopasowanie filtrów BRITA, dzięki czemu są one w stanie skutecznie przefiltrować całą wodę z kranu. Woda przepływa przez filtr tylko wtedy, gdy wkład MAXTRA+ jest prawidłowo zainstalowany.

Nie. To zupełnie normalne. Kwestia tego, czy wkład jest wilgotny czy suchy, nie ma wpływu na jego wydajność.

1. Zeskanuj kod QR z opakowania za pomocą smartfona (Android: wymagana aplikacja do skanowania kodów QR / iPhone: zintegrowana z aparatem)

2. Otworzy się kalendarz wraz z wpisem dotyczącym wymiany filtra co 4 tygodnie. Zapisz przypomnienie dotyczące filtra BRITA w kalendarzu. Teraz co 4 tygodnie będziesz otrzymywać przypomnienia o wymianie filtra.

BRITA MicroDisc

Zużyte wkłady MicroDisc można wyrzucać wraz z odpadami komunalnymi. Filtry MicroDisc zawierają dużą ilość składników pochodzenia biologicznego, jednak niewielka część nie jest pochodzenia biologicznego i dlatego nie nadają się do kompostowania. Wkłady możesz również wyrzucić do dedykowanych koszy na zużyte filtry - więcej: https://www.brita.pl/recykling 

Choć w obu przypadkach stosowany jest ten sam filtr, butelki z filtrem BRITA i karafki filtrujące BRITA różnią się sposobem filtracji.

Karafki filtrujące BRITA z filtracją grawitacyjną zasadniczo zapewniają dłuższy czas kontaktu zanieczyszczeń z węglem aktywnym, co zwiększa wydajność filtra oraz jego czas eksploatacji. Wkład BRITA MicroDisc wystarcza na 150 litrów.

W przypadku butelek z filtrem BRITA woda jest filtrowana podczas picia. Zasysanie powoduje większe natężenie przepływu oraz krótszy czas kontaktu z węglem aktywnym. Wówczas filtr BRITA MicroDisc wystarcza na 60 litrów. 

Aby zapewnić optymalną wydajność, zalecamy wymianę wkładu BRITA MicroDisc co cztery tygodnie. Aby ułatwić Ci zapamiętanie, kiedy należy wymienić wkład BRITA MicroDisc, wprowadź przypomnienie do swojego kalendarza.

Przypomnienie o wymianie wkładu w butelce z filtrem:

Pobierz przypomnienie o wymianie wkładu BRITA MicroDisc na smartfona. Zeskanuj kod QR umieszczony na opakowaniu.

Przypomnienie o wymianie wkładu karafki filtrującej:

Aktywuj funkcję BRITA Memo na pokrywce karafki filtrującej BRITA – służy ona do monitorowania długości pracy filtra oraz przypomina o jego wymianie. Możesz również pobrać przypomnienie o wymianie wkładu na smartfona, skanując kod QR umieszczony na opakowaniu.

Wkłady BRITA MicroDisc wykorzystują Technologię Pure-Taste, która zapewnia skuteczną filtrację niechcianych substancji bez zatrzymywania minerałów.

Głównym składnikiem wkładów BRITA MicroDisc jest węgiel aktywny wykonany z naturalnych łupin orzechów kokosowych, który uzyskuje wysoce porowatą strukturę w procesie karbonizacji i aktywacji. Powstaje wówczas bardzo duża powierzchnia wewnętrzna zawierająca miliony drobnych porów, które wychwytują i blokują niepożądane substancje, takie jak chlor i inne substancje wpływające negatywnie na smak, mikrocząsteczki (≥ 30 μm), a także śladowe zanieczyszczenia (np. niektóre pestycydy, herbicydy i hormony mogące występować w wodzie z kranu). W rezultacie uzyskujemy świeżą i czystszą wodę.

W celu nadania wkładom MicroDisc stałej postaci niezbędna jest włóknina oraz niewielka ilość substancji spajającej, która wiąże granulowany węgiel aktywny. Wszystkie składniki wkładów BRITA MicroDisc uzyskały atest dopuszczający do kontaktu z żywnością. Posiadają również atest PZH. 

1. Zeskanuj kod QR z opakowania za pomocą smartfona (Android: wymagana aplikacja do skanowania kodów QR / iPhone: zintegrowana z aparatem)

2. Otworzy się kalendarz wraz z wpisem dotyczącym wymiany filtra co 4 tygodnie. Zapisz przypomnienie dotyczące filtra BRITA w kalendarzu. Teraz co 4 tygodnie będziesz otrzymywać przypomnienia o wymianie filtra.

Wszystkie tematy poruszane w pytaniach od klientów

BRITA filtry do wody i wkłady

BRITA filtry do wody i wkłady

Ogólne Korzyści BRITA MAXTRA+ BRITA MicroDisc

Kontakt

Prosimy o kontakt z działem obsługi klienta w sprawie pytań o produkty i części zamienne BRITA lub kwestie związane z filtrowaniem wody.

Telefon: +48 22 721 24 40

Pon-pt w godz. 08:00 - 16:00

  • Pytania? Uzyskaj odpowiedzi bezpośrednio od naszego zespołu.
  • Bezpłatne połączenia z telefonów stacjonarnych (mogą obowiązywać opłaty za połączenia komórkowe).