Pracownicy stojący przy dyspenserze BRITA

Dystrybutor do wody BRITA: dlaczego warto


Zapewnienie pracownikom dostępu do wody to wyraz dbałości o ich dobre samopoczucie. Dystrybutor wody BRITA ułatwia właściwe nawodnienie organizmu. Każdy może pić wodę zgodnie z własnym upodobaniem, w ilości jakiej potrzebuje. Ciepła, zimna, gazowana czy niegazowana.

Każdego dnia miliony ludzi spędzają większość dnia w pracy. W niezliczonych biurach, sklepach i fabrykach, pracownicy realizują swoje zadania. Dlatego ważne jest, aby stworzyć im przyjemne warunki pracy, które obejmują pozytywną kulturę korporacyjną i atrakcyjne udogodnienia, takie jak świeża, bezpłatna woda dla pracowników. Podobną rolę, jaką dla stymulacji pracy mózgu odgrywa miłe dla oka otoczenie, pełni woda do picia. Ponadto, w znaczący sposób poprawia ona nasze samopoczucie i zwiększa koncentrację.

Nasze dystrybutory wody, Twoje źródło orzeźwienia

Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia organizmu w pracy nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wiele osób nie ma na to czasu albo po prostu nie zastanawia się nad tym. To paradoks, ponieważ stres, wysiłek fizyczny i umysłowy oraz klimatyzacja zwiększają potrzebę dobrego nawodnienia organizmu. Dietetycy zalecają picie 1,5-2 litrów płynów dziennie. Świadome picie wody jest zbawienne dla organizmu. Przecież nasze ciała składają się w 50-70 procent z wody, a więc pijąc ją, pozostajemy w swoim żywiole. Zapewniając pracownikom dystrybutor ze świeżą wodą, pokazujesz im, że poczuwasz się do odpowiedzialności za ich dobre samopoczucie i zdrowie.

"W przyszłości każdy będzie projektantem swojej własnej wody." - Markus Hankammer, dyrektor generalny BRITA Group

Twój dyspenser, czyli „personalizacja” wody

Wybranie właściwej wody dla Twojej firmy zależy od szeregu czynników, takich jak kultura, warunki lokalowe i aspekty ekonomiczne. Woda butelkowana ma swoje wady: zwykle trzeba ją kupować w większych ilościach, co wymaga skomplikowanej logistyki i generuje koszty. Woda z kranu kosztuje mniej i jest zawsze dostępna. W Europe, wysokiej jakości woda płynie niemalże z każdego kranu. To jeden z najbardziej kontrolowanych artykułów spożywczych. Ważna jest również kwestia ekologii: woda kranowa zostawia znacznie mniejszy ślad węglowy w porównaniu z wodą butelkowaną, a także ogranicza ilość plastikowych odpadów.

Innowacyjny dystrybutor wody stanowi idealne dopełnienie nowoczesnego miejsca pracy. Jest odzwierciedleniem proekologicznego myślenia firmy i pozwala pracownikom oraz klientom „personalizować” spożywaną wodę. Dystrybutory wody BRITA pozwalają każdemu dostosować napój do własnych upodobań. Schłodzony, w temperaturze pokojowej, gazowany lub niegazowany.

Dbaj o nawodnienie organizmu

  1. Dobre nawyki: staraj się pić 1,5-2 litry wody każdego dnia. Duży wysiłek fizyczny lub umysłowy, a także przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach i wysokie temperatury zwiększają ilość wody potrzebnej do nawodnienia organizmu.
  2. Pij wodę zanim poczujesz pragnienie! Pragnienie jest symptomem odwodnienia. Dobra zasada: pij szklankę wody co dwie godziny i jedną do dwóch szklanek przy każdym posiłku.
  3. Wypracuj nowy rytuał: wypij szklankę świeżej wody każdego ranka, zanim rozpoczniesz swój dzień. Możesz również napełnić wodą stylową karafkę i postawić ją w zasięgu ręki w pracy.
  4. Dodaj element urozmaicenia. Od czasu do czasu pij wodę w różnych wariantach – gazowaną, niegazowaną, w herbacie lub kawie. Dzięki temu zapewnisz odpowiednią ilość wody dla organizmu, a przy okazji zapewnisz sobie korzyści, jakie niesie ze sobą spożywanie różnych rodzajów wody. Woda gazowana przykładowo pomaga w trawieniu, a zawarte w niej wodorowęglany mają neutralny efekt na równowagę kwasowo-zasadową organizmu.

Najlepszy napój dla zdrowia

Woda orzeźwia i utrzymuje nas w formie. Dobre nawodnienie organizmu wspomaga system immunologiczny, utrzymuje optymalny poziom cukru we krwi, zwiększa koncentrację i poprawia ogólne samopoczucie. Lemoniady i soki zawierają dodatki, które organizm musi przetrawić w pierwszej kolejności. Woda natomiast trafia bezpośrednio tam, gdzie jest potrzebna, aby skutecznie wspierać funkcjonowanie organizmu.
Dlatego też zaleca się, aby w pracy mieć pod ręką dostęp do wody pitnej. W stylowej karafce lub butelce – z Twoim nazwiskiem lub logo firmy – wzmacnia tożsamość firmy, przypominając jednocześnie pracownikom o jednej z ich podstawowych potrzeb.