O wodzie, filtracji i kawie...

rozmawiamy w „Podcaście o kawie”

Paweł Kwiatkowski i Konrad Konstantynowicz promują kulturę picia dobrej kawy poprzez rozmowy z pasjonatami i praktykami branży kawowej w swoim "Podcaście o kawie".

Zapraszamy do wysłuchania odcinka o ...wodzie!

BRITA_880x880_Podcast o kawie.png

Woda pełni bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Musimy zatem dbać o jakość wody, którą pijemy zarówno bez dodatków oraz tej, która jest bazą lubianych przez nas napojów gorących takich jak kawa i herbata. 

„Podcast o kawie”  regularnie przybliża sylwetki osób zafascynowanych kawą: baristów, roasterów, ludzi mających doświadczenie z pracą na plantacjach kawy, czy prowadzących kawiarnię. Innymi słowy dostarczają nam wiedzę o jakości ziarna, procesie jego przygotowania do sprzedaży, wypalania, parzenia kawy, wykorzystywanym sprzęcie itd.

Dlaczego zatem zainteresowali się wodą? Woda stanowi ponad 90% naszego coraz bardziej lubianego i cenionego napoju – kawy! W związku z tym jakość wody ma ogromny wpływ na smak, aromat oraz na proces parzenia kawy. Dodatkowo warto wspomnieć, że tak jak woda jest ważna dla zdrowia ludzi, podobnie jest istotna dla stanu technicznego sprzętu wykorzystywanego do przygotowywania ciepłych napojów: czajników lub ekspresów do kawy. Wszystkie te tematy zostały omówione podczas naszej rozmowy.

Posłuchaj podcastu

Współpraca specjalistów z różnych dziedzin to gwarancja smacznej kawy w domu i w kawiarni.

Woda, czyli chemiczny związek tlenu i wodoru, to doskonały rozpuszczalnik. Oznacza to, że woda może zawierać w sobie substancje pochodzące ze środowiska, z procesów uzdatniania wody oraz minerały. Uczestniczy w wielu procesach chemicznych, które są analizowane przez wyspecjalizowane    departamenty firmy BRITA. Celem pracy chemików i techników BRITA jest przygotowanie takich rozwiązań produktowych, aby zarówno indywidualny jak również profesjonalny użytkownik filtra uzyskał wodę o odpowiedniej jakości, bez konieczności dokładnego badania procesów chemicznych.

Wierzymy, że należy skupić się na temacie, który interesuje nas najbardziej, posiłkując się rozwiązaniami oferowanymi przez specjalistów innych dziedzin. Przekładając te rozważania na świat kawy, BRITA dostarcza proste i sprawdzone systemy optymalizacji wody tak, aby znawcy kawy mogli skupić się na wyborze odpowiednich ziaren i sposobów ich przygotowania tak, aby każdy z nas mógł delektować się smaczną kawą w swoim domu lub w ulubionej kawiarni.

Autorem zdjęć na stronie jest Marcin Książczyk

Koło wodne

148x176_Koło_wodne.png

BRITA - Plakat A3 - Koło wodne

(PDF, 493,01 KB)
Pobierz teraz