BRITA sadzi drzewa tlenowe!

Pod Warszawą przybyło 600 nowych drzew tlenowych

Sadzenie drzew na całym świecie jest najskuteczniejszą i najtańszą strategią w walce ze zmianami klimatu jaką obecnie dysponujemy. Dzięki zdolności do pochłaniania dwutlenku węgla z atmosfery drzewa mają ogromny potencjał w walce ze zmianami klimatu, co już zostało wielokrotnie sprawdzone i udowodnione. I choć trudno zorganizować taką akcję globalnie – zawsze warto zacząć lokalnie, nawet od swojego „podwórka”.

BRITA - lepiej dla Ciebie, lepiej dla środowiska

W naszej siedzibie, w podwarszawskim Ożarowie Mazowieckim posadziliśmy ponad 620 drzew tlenowych na powierzchni jednego hektara. Nasi pracownicy wspólnie sadzili drzewa na nieużywanym terenie w pobliżu naszej firmy.

Według przeprowadzonej kalkulacji hektar plantacji drzew tlenowych zredukuje 111 ton CO2 rocznie, a także potencjalnie może ochronić przed wycinką 4 hektary rodzimych drzew.

Ta akcja to nie tylko lokalny projekt pro-ekologiczny. Jest to również działanie integrujące zespół wokół spraw istotnych dla najbliższego środowiska.

To nie jest też koniec inicjatyw, ponieważ w planach pojawia się również zamiana klasycznych trawników wokół firmy na łąki kwietne. Tego typu rozwiązanie to szereg zalet, m.in. łagodzenie skutków suszy, wspomaganie retencji wody, zwiększenie bioróżnorodności czy redukcja zanieczyszczeń powietrza. Dzięki temu ma powstać naturalne schronienie i miejsce pozyskania pożywienia dla wielu owadów np. pszczół i trzmieli.

Akcja dla nas, sąsiadów i planety

– To akcja dla nas, dla naszych sąsiadów i dla planety. Doskonale wiemy, że aby dokonać wielkich zmian, trzeba zacząć od małych kroków. Dziś mieliśmy wolny hektar ziemi i sadzonki drzew o fantastycznych właściwościach, więc wzięliśmy sprawy w swoje ręce. Jutro to może być inna firma z naszego otoczenia lub kraju. Wspólnie możemy osiągnąć wiele, pomóc sobie i pomóc środowisku. Gorąco do tego zachęcamy – mówi Tomasz Zawora, Dyrektor Zarządzający Brita Polska.

–  Tematy ekologiczne są nam bliskie od lat, nie tylko teraz, gdy to stało się modne. Specjalizujemy się w filtracji wody i sprzedaży wkładów filtracyjnych, promujemy ograniczanie plastiku. W najbliższych tygodniach chcemy wykonać kolejny krok i rozpocząć zbieranie zużytych filtrów w celach recyklingowych – dodaje

Zobacz jak sadziliśmy drzewa!

Brita Video Placeholder