DRUŻYNA EKIPY BAŁTYKU

Britka, Ewa i Dorian potrzebują wsparcia, aby zmotywować wszystkich do działania. Sami tego nie zrobią, dlatego poprosili o pomoc. Wspólnie z Marleną Wróblewską, Marią Wolną-Pasek oraz Magdą Kogut-Wałęcką będą Filtrować dla Bałtyku! Dowiedz się więcej o Ekipie Bałtyku i nie czekaj – Ty też dołącz do naszej akcji!

Marlena Wróblewska

Influencerka, fotografka, podróżniczka. Od 8 lat prowadzi bloga makoweczki.pl, wielokrotnie nagradzanego w licznych plebiscytach i skupiających wokół siebie ogromną rzeszę czytelników. Prywatnie mama dwójki dzieci – Maksymiliana i Lenki.

Co skłoniło Marlenę do udziału w akcji?

"Od lat moje pokolenie było uczone dobrego nawyku picia wody. Kiedy nasi rodzice raczyli się i herbatą, a babcie kompocikami, my, dobrze wyedukowani zaczęliśmy sięgać po wodę.

Butelka za butelką, litr za litrem. W końcu po latach weszło nam to w nawyk i młodsze pokolenia uważają picie wody za oczywiste.

Niestety edukacja prozdrowotna w temacie picia wody nie szła z tą proekologiczną. Staliśmy się więc generatorami ton plastiku. Każda butelka, buteleczka, butelunia to więcej zanieczyszczeń w środowisku, w tym także w morzach.

Budujemy teraz - i mam nadzieję być na szerszą skalę propagatorką trendu - nowe nawyki, ograniczające produkcje plastiku, aby chronić naszą planetę.

Zacznijmy od Bałtyku, którego „kondycja zdrowotna”  jest w opłakanym stanie.

Za każdym razem, kiedy podejmujesz decyzję, aby wodę filtrować, a nie kupować, dokładasz cegiełkę do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń Bałtyku, ale także Naszej Matki, Ziemi."

Profil Marleny

Maria Wolna-Pasek

Pedagog, blogerka parentingowa, która w 17. tygodniu pierwszej ciąży zaczęła prowadzić bloga Oczekujac, mama trójki dzieci, żona, kobieta spełniona, która ceni sobie niezależność i szczęśliwe życie rodzinne. 

Co zmotywowało Marysię do wzięcia udziału w akcji?

"Kocham Matkę Naturę. Uważam, że dziś bycie blisko natury to prawdziwy luksus, z którego każdy może korzystać, ale nie wszyscy to doceniają. Uwielbiamy uciekać w odludne rejony, od niedawna mamy działkę nad jeziorem w Parku Krajobrazowym i bardzo boli mnie, gdy w lesie, na chodniku lub na plaży spotykam porozwalane plastikowe butelki i inne śmieci. Nieraz widziałam też odpady, które pływały swobodnie po jeziorze. To prawdziwy koszmar, który zaczyna się wczesną wiosną i wcale nie kończy jesienią, gdy turyści wracają do dużych miast – oni wracają, ale to, co zostawili nadal szpeci krajobraz. 

Uważam, że gdyby chociaż połowa wszystkich osób, które odwiedzają miejsca turystyczne - filtrowała wodę i miała w nawyku wiele innych pożytecznych i ekologicznych zachowań, to życie byłoby piękniejsze i łatwiejsze, a plaże i całe nasze otoczenie czystsze. Całym sercem angażuję się w akcję #FiltrujemydlaBałtyku bo bardzo bliska jest mi dewiza: "Myśl globalnie, działaj lokalnie"."

Profil Marii

Magda Kogut-Wałęcka

W internecie znana jako b. Kobieta z krwi i kości, mama trójki dzieci, blogerka parentingowa otoczona ponad półmilionową społecznością cudownych kobiet wierzących w to, że macierzyństwo może być piękną przygodą stawiającą kobietę w centrum pozytywnych wyzwań i zmian.

Dlaczego Magda dołączyła do akcji?

"Dołączyłam do akcji #FiltrujemydlaBałtyku, ponieważ razem z moimi dziećmi mamy świadomość, że jesteśmy na naszej planecie gośćmi i nie powinniśmy niszczyć tego, co stworzyła Matka Ziemia. Odwiedzając co roku nasz Bałtyk widzimy, jak się zmienia. Spacerując wzdłuż bałtyckich plaż widzimy, jak wiele jest jeszcze do zrobienia i nie chcemy pozostać bierni. Mamy to szczęście, że mamy w naszym kraju morze - chcemy wspólnymi siłami zadbać o nie i o życie, które w jego głębinach się skrywa!"

Profil Magdy