Jaki filtr do wody wybrać?

Napoje gorące, szczególnie herbata, są bardzo lubiane przez Polaków. Spożycie herbaty rośnie wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz. Chętnie pijemy ją do posiłków, towarzyszy nam w chwilach przerwy pomiędzy różnymi zajęciami, pełni ważną rolę w chwilach gdy nie czujemy się dobrze. W ostatnich latach rolę herbaty często przejmuje woda. Prawidłowe nawodnienie organizmu to podstawa zdrowego stylu życia. Często spotykamy porady o konieczności spożywania około 2 l płynów dziennie. To wskazanie jest różne w zależności od wieku czy trybu życia, ale wspólny jest fakt, że należy przyjmować płyny do momentu porannego przebudzenia przez cały dzień.

Co na to badania?

Badania przeprowadzone w 2018 r przez agencję Kantar na zlecenie naszej firmy wskazały, że respondenci chętniej wskazują picie filtrowanej wody na zimno (53%) jako powód korzystania z filtra dzbankowego niż przygotowywanie z filtrowanej wody kawy i herbaty (42%). To duża zmiana w stosunku do wielu wcześniejszych badań, które pokazywały największe znaczenie filtrowanej wody do parzenia kawy i herbaty.

Jednocześnie coraz większa potrzeba dbania o środowisko rodzi konieczność poszukiwania ekologicznych sposobów pozyskiwania wody pitnej, innymi słowy eliminację zużycia plastikowych butelek.


Wiele osób kontaktowało się z naszą firmą telefonicznie oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych z zapytaniem czy  filtrowana woda kranowa zastępuje wodę sprzedawaną w butelkach, czy jest bezpieczna, czy można ją pić na zimno jak również czy zawiera minerały.

MAXTRA+ Pure Performance

Postanowiliśmy zatem przygotować odpowiedni filtr dla wielbicieli filtrowanej wody spożywanej na zimno. Nowa mieszanka filtrująca we wkładzie  MAXTRA+ Pure Performance  oparta jest na dużej ilości węgla aktywnego powstałego z łupin orzecha kokosowego. Drobinki węgla mają porowatą powierzchnię. W porach zatrzymywane są: chlor oraz zanieczyszczenia mające niekorzystny wpływ na smak, zapach i wygląd wody.

Nowością jest eliminacja herbicydów i pozostałości po niektórych farmaceutykach, co udało się osiągnąć dzięki odpowiedniemu zwiększeniu ilości węgla.

Część mieszanki filtrującej stanowi wymiennik jonowy, który eliminuje z wody metale ciężkie. Jednocześnie, ze względu na jego zmniejszoną ilość, redukcja twardości wody, czyli minerałów z wody jest ograniczona.

MAXTRA+ Hard Water Expert

Jakie korzyści oferuje zatem drugi wkład w ofercie BRITA? Redukcja twardości wody to podstawowe zadanie filtra MAXTRA+ Hard Water Expert. To produkt dla osób preferujących gorące napoje bowiem zmiękczona woda korzystnie wpływa na ich smak, aromat i wygląd. Filtr ten skutecznie eliminuje również kamień w czajniku i jest szczególnie polecany do stosowania w rejonach ze średnio i bardzo twardą wodą.

Zachęcamy do wypróbowania obydwu wkładów bowiem są one dostępne w pojedynczych opakowaniach. Po podjęciu decyzji, który wkład najlepiej spełnia potrzeby można zakupić opakowanie zbiorcze, tak aby filtr był łatwo dostępny w chwili gdy będzie go trzeba wymienić na nowy.