Dbaj o swój dzbanek z filtrem

Produkty BRITA wykorzystują technologię filtrowania, by oczyścić wodę kranową z chloru, kamienia i osadów. Dzięki temu masz pewność, że nawadniasz organizm bezpiecznie, a przy tym troszczysz się o środowisko. Dbaj o swoje urządzenie filtracyjne, by służyło Ci jak najdłużej i zawsze spełniało swoje funkcje.

Poznaj 4 zasady dbania o produkty BRITA!

REJESTRUJ

Po zakupie warto zarejestrować swój produkt – dzięki temu zyskujesz dodatkowy rok gwarancji! A jeśli produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz zwrócić go w ciągu 30 dni od daty zakupu.

WYMIENIAJ

Aby filtr spełniał najwyższe standardy filtracji, należy go wymienić maksymalnie po 30 dniach. Pomoże Ci o tym pamiętać elektroniczny wskaźnik wymiany wkładów, zamontowany w pokrywce.

Przed każdą wymianą filtra umyj dobrze ręce i sam dzbanek. Wyczyść go delikatną gąbką oraz płynem do mycia naczyń. Dzbanek można umyć  również w zmywarce (oprócz elektronicznego wskaźnika lub pokrywy ze wskaźnikiem).

PRAWIDŁOWO ZAMONTUJ

Czas na wymianę filtra na nowy? Nic prostszego! Napełnij dzbanek lub miskę zimną wodą i zanurz w niej nowy wkład BRITA MAXTRA+ Pure Performance lub MAXTRA+ Hard Water Expert. Możesz delikatnie nim potrząsnąć, by usunąć z jego wnętrza pęcherzyki powietrza. Włóż wkład do lejka dzbanka i dwukrotnie przelej wodę przez filtr – gotowe!

Filtr jest gotowy do użytku przez kolejny miesiąc.

WYRZUCAJ

Dajemy Ci trzy możliwości  dbania o środowisko.

1. Wyrzucaj:

- Zużyte wkłady do odpadów komunalnych.


2. Segreguj:

- Wyjmij zużyty wkład

- Przetnij filtr wzdłuż górnej krawędzi. Rozcięty wkład jest gotowy do utylizacji

- Zawartość wkładu wysyp do pojemnika ze zmieszanymi odpadami

- Plastikową obudowę wyrzuć do pojemnika na odpady z tworzyw sztucznych (plastik)


3. Oddawaj:

Zbieraj zużyte wkłady i oddawaj je do sklepów prowadzących zbiórkę zużytych wkładów BRITA.  Lista sklepów prowadzących zbiórkę TUTAJ. Jeśli nie ma sklepu w Twojej okolicy skontaktuj się z nami: brita@brita.pl

Zużyte wkłady możesz również przekazać do najbliższego PSZOK (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). Mapę punktów znajdziesz TUTAJ.