W ofercie skierowanej do użytkowników profesjonalnych pieców parowych i konwekcyjno-parowych BRITA posiada filtry zmiękczające wodę oraz usuwające substancje niekorzystnie wpływające na smak i zapach wypieków i potraw. Filtry dobierane są w oparciu o konieczne zużycie wody  czyli istotna jest ich wydajność. Należy je wymieniać po wyczerpaniu wydajności, maksymalnie po roku użytkowania. Koszty eksploatacji filtrów mają również kluczowe znaczenie.

Proponujemy wybór jednego z dwóch systemów profesjonalnej filtracji:

1. BRITA Purity C Steam zaprojektowano specjalnie do małych i średnich pieców konwekcyjno-parowych. Łatwość użytkowania zapewnia zastosowanie głowicy, do której może być podłączony jeden z dwóch filtrów należących do tej rodziny. Oznacza to, że jeżeli przy okazji kolejnej wymiany stwierdzimy, że następny wkład powinien mieć większą lub mniejsza wydajność nie trzeba zmieniać innych elementów instalacji. Wymiana filtra jest  bezproblemowa, szczególnie jeśli zainstaluje się wskaźnik FlowMeter, który wskazuje stopień zużycia filtra.  Ustawienie obejścia wody na głowicy jest specjalnie przystosowane do systemów bezpośredniego wtrysku i urządzeń gotujących.

Wydajność dla pieców konwekcyjno-parowych (przy twardości węglanowej 10 °dH i ustawieniu obejścia 1 lub 2) wynosi dla:

  • BRITA Purity C Steam 500 – 4 675 l
  • BRITA Purity C Steam 1 100 – 7 907 l

2. BRITA Purity Steam polecane są dla urządzeń o dużym zapotrzebowaniu na wodę. Wykorzystanie ich wiąże się z niższymi kosztami eksploatacji. System składa się ze stabilnego korpusu, do którego wkładany jest filtr wymienny. Korpus zamykany jest głowicą, wyposażoną w elektroniczny licznik przepływu wody. Wydajność przy twardości węglanowej 10 °dH i ustawieniu obejścia 1 lub 2 wynosi dla:

  • BRITA Purity  Steam 450 – 3 680l
  • BRITA Purity C Steam 600– 5 771l
  • BRITA Purity C Steam 1 200 – 10 800 l

Obejrzyj film i zobacz jaki wpływ ma osad z kamienia na urządzenia w profesjonalnej kuchni

Brita Video Placeholder

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące filtracji.  Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta pod adresem brita@brita.pl.