2560x1160_BRITA_ecovadis

BRITA na podium z medalem EcoVadis silver 2021

Już kolejny raz BRITA znalazła się na podium z medalem EcoVadis, nagrody cieszącej się międzynarodowym uznaniem i zwiększającej wiarygodność jako odpowiedzialnego dostawcy. W tym roku udało nam się znacząco poprawić nasz wynik.

EcoVadis to znane na całym świecie, założone w 2007 r. narzędzie do oceny dostawców używane przez tysiące firm i działów zakupów w celu uzyskania przejrzystości w zakresie wyników ich dostawców w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Dostawcy proszeni są o wypełnienie corocznej oceny zrównoważonego rozwoju która obejmuje cztery obszary: środowisko, pracę i prawa człowieka, etykę biznesową i łańcuch dostaw. We wszystkich 4 tematach BRITA jest na poziomie lub powyżej średniej branżowej.

Eksperci zewnętrzni sprawdzają i weryfikują dostarczone dokumenty i informacje, a każdy dostawca otrzymuje znormalizowany wynik. Firmy mogą następnie wykorzystać te wyniki, aby wpłynąć na decyzje zakupowe lub zarządzać wydajnością dostawców poprzez plany ulepszeń itp. Niektórzy z naszych klientów B2B wymagają tej oceny, aby wybrać BRITĘ jako swojego ulubionego dostawcę.

BRITA bierze udział w ocenie od 2019 roku.